شکلات داغ


شکلات داغ یا شیر کاکائو، نوعی نوشیدنی است که از مخلوط کردن شیر با شکلات و شکر به دست می آید. این نوشیدنی امروزه در سراسر دنیا رواج دارد.
اولین کسانی که از کاکائو استفاده نمودند، مردمان آمریکا (تمدن اولمک) بودند. آنها از دانه های کاکائو که در منطقه ی زندگی شان یعنی کانتالپا رشد می کرد، نوشیدنی تهیه مینمودند. نوشیدنی آنها که شکلات نام داشت، از دانه های برشته کاکائو، آب و کمی ادویه درست می شد. البته آنها از دانه های کاکائو به عنوان پول هم استفاده می کردند. پس از این که اروپاییان قاره آمریکا را کشف نمودند، اولین بار فردی به نام "کریستوفر کلمبوس" بود که دانه ی کاکائو را به اروپا آورد.
در سال1517م، فردی به نام هرنان کورتز در بندر مکزیک توقف کردنداو قصد داشت دولت معروف امپراطور مونتزوما و امپراطوری آزتک را ببیند.
مونتزوما به کورتز نوشیدنی محبوب خود، شکلات را معرفی نمود. آن زمان این نوشیدنی را از شکلات، وانیل و ادویه جات تهیه می کردند. این نوشیدنی بایست غلظتی مانند عسل داشته باشد تا به تدریج در دهان آب شود. و آن را سرد مصرف می کردند. کورتز در سال 1528م به اسپانیا بازگشت، در حالی که مقدار زیادی کاکائو و مواد لازم برای تهیه ی نوشیدنی شکلات همراه خود آورده بود. پادشاه اسپانیا، چارلز پنجم و دیگر درباریان، از این نوشیدنی خوششان آمد و خیلی زود این نوشیدنی در میان طبقه ثروتمند رایج گشت.
به علاوه زمانی که دختران دربار با اشرافی های دیگر نقاط اروپا ازدواج می کردند، بخشی از جهیزیه ی آنها را کاکائو تشکیل می داده است. تقریباً یک قرن طول کشید که این نوشیدنی بین مردم اروپا رایج شود، چون مردم اسپانیا طرز تهیه ی این نوشیدنی را مخفی نگه داشته بودند.

ادامه مطلب شکلات داغ ...